Vajinada Kuruluğun (Vajinal Atrofi) Lazerle Tedavisi

Kategori: Genital Estetik Operasyonları | 0

Yrd. Doç. Dr. Ayşe KONAÇ

Artık Kliniğimizde son teknolojik yöntem ile ağrısız, iğnesiz 10 dakikada vajina kuruluğunu tedavi etmekteyiz. Yaş ilerledikçe vücut da doğal bir yaşlanma sürecine girer cilt altındaki kollajen doku üretimi yavaşlar özellikle kanser tedavisi alan hastalar, perimenopoz veya menopoz sonrası estrojenin azalması ile vajinal mukozada salgı yapımı iyice azalır ve vajinada zamanla kuruluk ve atrofi meydana gelir, enfeksiyona yatkınlık artar. Ayrıca cinsel hayatı aktif olan kadınlarda vajinal kuruluk ilişki sırasında aşırı zorlanmaya ve o bölgede yanma ve sızlamaya neden olur. Hastanın yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.

Tedavi amaçlı bazı vajinal fitiller ve kremler verilmektedir. Ancak teknolojinin baş döndürücü bir şekilde ilerlemesi ile son zamanlarda bu konuda son teknoloji ile aylarca ilaç kullanmak yerine artık tek seansta vajinal kanalda fototermal etki yaparak dokularda termal hasar yaratmadan kollajen doku yenilenmesi ve onarımı yaparak vajinal kanalda epitelial kalınlıkta artış sağlayan ve vajinal kuruluğu ortadan kaldıran kliniğimizde uyguladığımız son teknolojik yöntem olan Femilift yöntemi halen dünyada ve yalnızca birkaç merkezde uygulanmaktadır.

Vajinal Kuruluk (Atrofi ) belirtileri  

Vajinal kuruluk, yanma ve ağrılı cinsel ilişki (disparaneu) İdrar yaparken yanma ve ağrı, sık idrara çıkma, Cinsel ilişki sırasında ve sonrasında kanama, Cinsel ilişkiden kaçınma ve cinsel soğukluk, Vajinal kanalda aşırı daralma

FEMİLİFT İLE TEDAVİ  

Vajinal kuruluk belirtilerinin tedavisinde (uzun süre hormon tedavisine gerek kalmadan ) Vajinal kanalda foto termal etki ile vajinal mukozanın onarılmasında, Menapoz öncesi ve sonrası idrar kaçırma şikayetlerinin giderilmesinde, Aile öyküsünde kanser olan, kanser nedeni ile tedavi olan ve vajinal atrofi şikayetleri olan hastalarda, Anestezi uygulanmasına gerek olmaz. Genellikle 1 seans bazen iki seans gerekebilir.