G NOKTASI (SPOT BÜYÜTME) İŞLEMİ

G NOKTASI (SPOT BÜYÜTME) İŞLEMİ

Doktor Öğretim Üyesi Ayşe KONAÇ

G noktası (G Spot) denilen bölge vajinanın ön duvarında yaklaşık 3-4 cm içeride, idrar kanalı (üretra) çevresinde ve “skene bezleri” adı verilen salgı bezlerinin yoğunlaştığı bölgede yer alır.

Klitoris gibi haz bölgesi olarak kabul edilen bu nokta, kendisini ilk kez tanımlayan bilim adamının isminin baş harfi kullanılarak G Noktası (G spot) olarak tanımlanmıştır.

Bazı bilim adamları tarafından kadınlarda hazzın en yoğun olduğu bölge olarak halen klitoris olarak görülmekte ve G noktasının varlığına hala şüphe ile bakılmakta emin olamamaktadırlar.

Ancak birçok bilim adamı tarafından halen, G noktasının kadınlarda klitoristen sonraki en hassas bölge olduğu düşünülmektedir.

Kadınlarda vajina ön duvarında dağınık halde bulunan skene bezleri aynı erkekteki prostat bezi gibi erektil özelliktedir ve cinsel ilişki sırasında kasılarak salgı üretme özelliğine sahiptir.

G Noktası Büyütülebilir mi?

Evet G noktası olarak bilinen bu bölge verilen bazı “dolgu maddeleri” ile bu alanın büyümesi sağlanabilir. G noktası büyütülmesi sonucunda kadınlarda cinsel birleşme sırasında zevk alımı artmaktadır. Buna paralel olarak orgazm olabilirlik sağlanabilmektedir.

G noktası büyütme operasyonları kadınlarda en sık olarak cinsel hazzın arttırılması için ve orgazm olamama tedavilerinde kullanılmaktadır.

Bazı kadınlar mastürbasyon yaparak orgazm olabilirken cinsel ilişki sırasında orgazm olamama sorunu ile karşı karşıyadırlar. Bu durum “koital anorgazmı” olarak bilinmektedir.

G noktasının dolgu enjeksiyonu ile büyütülmesi işlemi özellikle koital anorgazmı sorunu yaşayan bayanlarda uygulanmaktadır.

G Noktası Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?
G Noktası büyütücü işlem hastanın ağrı duymaması amacı ile çoğunlukla sedasyon (çok hafif) anestezi altında yapılmakta ve işlem yaklaşık bir dakika sürmektedir.

G noktası büyütme işlemleri ameliyat gibi değildir ve daha basit bir işlem olarak görülmektedir. İşlem sonrası hastalar hayatlarına normal bir şekilde devam edebilirler. Yapılan dolgular kişinin vajinasında ortalama altı ay kadar kalıcıdır. Daha sonra vücuttan emilmektedir. İşlemin tekrar tekrar yapılabilir sorun olmaz.

Genital Estetik Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 
www.vagenestetigi.com

 

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.
Sitemizde bulunan 0533 136 39 80  – 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak veya whatsapp üzerinden 
detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen bizi arayın ve randevunuzu alın.