BEKARET RAPORU NASIL ALINIR?

BEKARET RAPORU – KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Doktor Öğretim Üyesi Ayşe KONAÇ

Kızlık Zarı Muayenesi – Bekaret Raporu
Bekaret Raporu Nasıl Alınır?

Hastalar için zor ve korkutucu olsa da kızlık zarı muayenesi normal jinekolojik muayeneye benzemektedir. Hasta jinekolojik masaya alınır ve labium minus da dediğimiz küçük dudaklar aralanarak kızlık zarı incelenir. Bazen hekim kaymayı önlemek amacıyla gazlı bez ile küçük dudakları tutabilir. Küçük dudaklar yanlara ve dışa doğru çekilebilir. Bu şekilde kızlık zarı net görülebilir.

Bazen kızlık zarı daha içeride olabilir. Bu durumda da hasta ıkındırılarak kızlık zarı daha belirgin hale getirilmeye çalışılır. Tüm bu işlemler esnasında herhangi bir ağrı veya acı duyulmaz.

Kızlık zarı muayenesini kadın doğum uzmanı veya adli tıp uzmanları tarafından yapılır. Ancak rapor verme veya muayene sonucunu yazıya dökme işlemi yalnızca adli tıp uzmanı tarafından ve savcılıktan alınan yazı ile yapılabilir.

Kadın doğum uzmanı durumu muayene olan kişiye ve eğer muayene olanın rızası, izni varsa yanındakilere sözlü olarak bildirebilir. Rapor, verildiği an için geçerlidir ve muayene sonrası kişi ilişkiye girebilir, bekaretini kaybedebilir.

Kızlık zarı muayenesini raporu verildiği zamandan sonrası için geçerli değildir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi / Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 
www.kalicikizlikzari.com

 

Okumuş Olduğunuz Yazı Bilgilendirme Amaçlıdır.
Sitemizde bulunan 0533 136 39 80  – 0212 660 88 46 numaralı hatları arayarak veya whatsapp üzerinden 
detaylı bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen bizi arayın ve randevunuzu alın.